Recenzie AL-KO

AL-KO Combi Care 38 E Comfort

Overený zákazník HOBBY-Németh Miroslav

Pridané: 13. októbra 2023

Zakúpený v HOBBY-Németh

Vlasnil som ho aj predtým a vydržal 8 rokov.

Overený zákazník Testuj.to Martina

Pridané: 30. septembra 2023

• Nemá napájací kábel
  • Malá výdrž batérií

Vzhľadom na to, že som bola doteraz zvyknutá na elektrické kosačky, kosačka AL-KO ma prekvapila svojou mohutnosťou a váhou. S kosačkou sa mi pracovalo dobre. Musím si len zvyknúť na pojazd. Sklamala ma výdrž batérie. Dve batérie nevydržali na plochu asi 800 m2. Hoci tráva bola celkom vysoká a druhé kosenie som bohužiaľ do recenzie kvôli počasiu nestihla. Veľmi chválim rozsah polohovania výšky kosenia. Super veľký zberný kôš. Každá batéria sa nabíjala viac ako dve hodiny, napriek tomu, že svietila prvá kontrolka stavu nabíjania. Taktiež ma nepríjemne prekvapilo, že aj keď svietila jedna zelená kontrolka batérie, kosačka už nekosila.

Overený zákazník Testuj.to Ondrej

• tichosť
  • prekvapujúci výkon v naozaj vysokej tráve
  • možnosť mať dva až 5 Ah akumulátory
  • jednoducho sa ovláda
  • rozumný čas nabíjania (90 minút)
  • nastaviteľná výška kosenia pomocou jednej páky
  • design
  • signalizácia plného koša
  • pojazd
  • manévrovateľnosť
  • na začiatku problém s akumulátorom
  • s pojazdom sa rýchlo vybíja
  • váha krabice

Z kosačky AL-KO 46,2 Li SP Comfort 36V mám vo všeobecnosti kladné pocity. Má robustnú konštrukciu, pojazd, zberný kôš, mulčuje a poháňa ju jeden alebo dva akumulátory, ktoré môžu byť až 5 Ah, v mojom prípade jeden 4 Ah. S akumulátorom som mal spočiatku trochu problém, ale nakoniec som to vyriešil s predajcom, ktorý mi vymenil akumulátor a nabíjačku kus za kus.
S kosačkou som kosil na rovine, okrem posledného kosenia som kosil vždy s pojazdom. V cca 8 - 10 cm tráve vydrží kosačka na jeden 4 Ah akumulátor kosiť cca 15 - 18 minút, počas tohto sa tráva nezbierala do koša, ale mulčovala. Ak som nepoužíval pojazd, kosačku tlačil vlastnou silou a trávu zbieral do koša, vydržala pracovať prakticky jednu takú dobu. Kosený trávnik mal približne 350 m² s pojazdom som ho dokázal pokosiť na 2 akumulátory, bez pojazdu na jeden. Pri trávniku s rozlohou 500 m² som nabíjal 3-krát. Vďaka vysokému výkonu nie je problém kosiť v naozaj vysokej tráve. Na kosačke oceňujem jej tichosť, ktorá ma úplne prekvapila.

Overený zákazník Testuj.to Martina

• design
  • dobrá manipulácia
  • 7 polôh nastavenia výšky
  • vyššia cena

Napriek tomu, že kosačka je väčších rozmerov, pracuje sa s ňou veľmi dobre. Vďaka veľkému zbernému košu sa človek toľko nenabehá. Výborné je aj 7-polohové nastavenie výšky kosenia, ja som využívala prevažne nižšiu - 2 a 3 polohu. Akumulátor mi vystačil na pokosenie cca 350 m2 trávnika.

Overený zákazník Testuj.to Dávid

• slušná výdrž
  • jednoduchá manipulácia počas prevádzky
  • veľký 70l kôš
  • ľahko sa čistí
  • trochu ťažšie na prenášanie
  • je potrebné obrúsiť ostré úlomky farby na konci hornej sklápacej rukoväte. Odiera spodnú časť pri skladaní.

Počas testovania kosačky som vykonal niekoľko rôznych testov, aby som zistil jej výkon v rôznych situáciách.
Prvým testom bolo kosenie trávy vysokej 8 cm pri najnižšom možnom nastavení kosačky, ktoré bolo 3 cm. Počas tohto testu som využil pojazd kosačky zhruba z 50%. Kosačka s dodaným 4 Ah akumulátorom dokázala bez problémov pokryť plochu s rozlohou približne 350 m2. Tento výsledok bol veľmi uspokojivý. Test s výkonnejšou 5 Ah batériou som pokosil príjazdovú cestu v kopci, kde bola tráva prerastená na ploche približne 150 m2 s využitím pojazdu, a záťažový test na extrémne husto zarastenom pozemku, kde bola tráva vysoká približne 25 cm na ploche 100 m2 sa osvedčila bez problémov.
Môžem povedať, že kosačka sa osvedčila ako výkonný nástroj na kosenie trávy v rôznych podmienkach. Kvalita kosenia, výdrž batérie a veľkosť koša sú pozitívami tejto kosačky. Určite by som odporučil prikúpiť ku kosačke druhý akumulátor, ktorý výrazne zvýši jej výkon.

Overený zákazník Testuj.to Lukáš

Zakúpený v Testuj.to

• Veľký zberný kôš a šírka kosenia
  • Jednoduché vkladanie akumulátora
  • Vysoký výkon, nezasekáva sa
  • Nastaviteľná výška kosenia,
  • Kosil som už 3 krát a batérie sa ešte nevybili
  • Rýchly pojazd zadných kolies
  • zložité skladanie zberného koša
  • pri nabíjaní batérie sa akumulátor dosť zahrieval

Túto akumulátorovú kosačku môžem len odporučiť. Trochu ma vystrašila veľká krabica, v ktorej tovar prišiel, ešte viac ma potom znepokojilo pre mňa neľahké zloženie zberného koša, kde v návode nie je správne uvedené, ako kôš zmontovať.
Potom však už žiadne komplikácie nenastali a inú kosačku by som už nechcel. Perfektný výkon, v porovnaní s inými kosačkami je relatívne tichá, vďaka záberu 46 cm a rýchlemu pojazdu mi ušetrila veľa času a kosenie sa stalo zábavou.

Overený zákazník Testuj.to Eva

• Ľahká
  • Tichá
  • Jednoduchá obsluha

S kosačkou sa príjemne kosí, je tichá a ľahká. Montáž bola tiež veľmi jednoduchá. Výdrž batérie stačí na celú záhradu. Kosačku som kúpila mamičke a je maximálne spokojná, kosačka spĺňa všetky jej požiadavky. Kôš na trávu sa veľmi ľahko nasadzuje a je primerane veľký. 7-polohové nastavenie výšky je vhodné pre veľmi nízku aj vysokú trávu. Kosačku vrelo odporúčam všetkým

Overený zákazník Testuj.to Klára

• Všetko, úplná spokojnosť
  • Vyššia hmotnosť
  • Zložitejšia montáž, potrebné náradie

S kosačkou sa výborne manipuluje, ľahko sa ovláda, štartuje sa jedným tlačidlom, dobre kosí, má silu, je tichšia. Na jednu batériu pokosíme polovicu záhrady, takže určite odporúčam dokúpiť druhú. Výška kosenia nám vyhovuje, aj keď by som brala možno nižšiu polohu. Kôš je priestranný, veľký, môžeme kosiť aj mokrú trávu a nič sa nezapcháva.

Overený zákazník Testuj.to Peter

• je ľahká
  • je možné vložiť dve batérie
  • pohon a mulčovanie kosačky
  • výdrž batérie

Po použití AL-KO aku kosačky 46,2 Li SP COMFORT musím povedať, že som si ju obľúbil.
Táto kosačka je skvelý nástroj na starostlivosť o trávnik. Je ľahká a ľahko sa ovláda a manévruje okolo rôznych prekážok. Výkon kosenia je dobrý a vďaka akumulátoru máte voľnosť pohybu bez otravných káblov. Kosiaci nôž zabezpečuje čisté a rovnomerné kosenie trávnika. Čo sa týka pohodlia, ergonomický dizajn rukoväte a možnosť nastavenia výšky kosenia sú veľmi užitočné funkcie.
Čo ma však trochu sklamalo, je výdrž batérie. Je pravda, že akumulátor umožňuje bezproblémové kosenie menších záhrad, ale ak máte väčšiu trávnatú plochu, pravdepodobne budete musieť akumulátor medzi koseniami dobíjať. To môže byť trochu nepraktické, ak máte väčšiu záhradu. Celkovo je aku kosačka solídnou voľbou pre starostlivosť o trávnik, najmä ak máte menšiu záhradu. Ponúka skvelý výkon kosenia, pohodlne sa ovláda a je ekologicky prijateľná vďaka absencii emisií. Ak však máte veľký trávnik, môže vás obmedzovať výdrž batérie.

Overený zákazník Testuj.to Michaela

• Tichosť
  • Veľkosť zberného koša
  • Pohodlný držanie kosačky pri kosení
  • Materiál spracovania
  • Čas nabíjania batérie
  • Teplota batérie po kosení

Kosačka prišla po objednaní veľmi rýchlo v rozloženom stave. Prvou úlohou bolo správne ju zostaviť, ale pre toho, kto vie, ako má kosačka vyzerať, to nebolo príliš ťažké. Prvé kosenie ma príjemne prekvapilo - kosačka pokosila takmer celú záhradu (asi 1500 m2) na dve batérie, jej prevádzka bola oveľa tichšia ako pri benzínovej kosačke, zberný kôš sa nemusel tak často vyprázdňovať a výška kosenia sa dala ľahko nastaviť vďaka 7-polohovému centrálnemu nastaveniu výšky. Zberný kôš je veľký, ale zo slabého plastu a mám strach, kedy praskne. Trochu ma sklamalo, že som musel kosiť záhradu dva dni po sebe, pretože som čakal na nabitie batérie. Tiež ma trochu prekvapilo, že batéria je po kosení dosť horúca, a tak u mňa prevládajú obavy z prílišného prehrievania batérie v horúcich letných mesiacoch.

Overený zákazník Testuj.to Juraj

Pridané: 27. septembra 2023

• Kvalitný produkt
  • Jednoduché nastavenie výšky kosenia
  • Vysoká hmotnosť

Kvalitný výrobok.Kosačku som však musel vrátiť kvôli jej vysokej hmotnosti a ťažkej manipulácii v užších zákutiach záhrady. Pri cúvaní s kosačkou kladie pojazd veľký odpor a kvôli vysokej hmotnosti je ťažká manipulácia v menších priestoroch. Kosačka je vhodná pre veľké nešlenité záhrady.

Overený zákazník Testuj.to Jozef

Pridané: 27. septembra 2023

• jednoduchá montáž
  • jednoduché ovládanie
  • veľký zberný kôš
  • 7 polôh nastavenia výšky kosenia
  • slot pre 2 akumulátory
  • možnosť zloženia pre zníženie plochy skladovania kosačky
  • vyššia hlučnosť

Po doručení záhradnej kosačky AL-KO 46.2 Li SP Comfort v pomerne veľkej krabici a jej vybalení sa mi kosačku podarilo zostaviť za veľmi krátky čas, montáž je naozaj veľmi jednoduchá. Ku kosačke som pre zlepšenie prevádzkových vlastností dokúpil aj náhradný akumulátor a po nabití ochoch akumutárotov som vyskúšal prvé kosenie. Tráva bola mierne orosená, asi 8 - 10 cm vysoká. Výšku kosenia som nastavil na 30 mm(nastavenie výšky kosenia je jednoduché). Plocha záhrady je cca 450 m2. Čas kosenia približne 30 minút, zberný kôš bol naplnený celkom 5x (nasadenie a vyprázdnenie koša je celkom jednoduché). Kvalitu kosenia by som hodnotil ako priemernú, na niektoré miesta som sa musel vrátiť. Prekvapila ma hlučnosť kosačky, predpokladal som, že keďže má elektrický pohon, bude oveľa tichšia. Odhadujem, že nabitie akumulátorov bolo po skončení kosenia asi o 10-15 % nižšie. Ako bonus vidím, že kosačka sa dá ľahko zložiť a zaberá menej miesta pri skladovaní.
Na základe prvého kosenia môžem kosačku vrelo odporučiť.

AL-KO 4-taktný olej 10W-40 1 l

AL-KO 4-taktný olej 10W-40 1 l

Overený zákazník StavbaEU.sk Overený zákazník

Pridané: 26. septembra 2023

Zakúpený v StavbaEU.sk

Vybrala som si tento produkt preto lebo som s touto značkou veľmi spokojna a keďže sa nám pokazila kosačka tak som musela objednať novu za ktorú vám ďakujem tak snáď vydrzi ako ta predošlá

AL-KO Comfort 46.0 SPI-B 119939

• Mulčovanie
  • Objem zbernej nádoby
  • Nastaviteľné kosenie
  • Materiál zberného koša

Z kosačky som mal spočiatku strach a zmiešané pocity, ale to všetko sa rozplynulo, keď sa mi podarilo zaskrutkovať poslednú skrutku do skladačky tejto sivo-červenej krásky a tá sa prvýkrát rozžiarila. Ovládanie je veľmi intuitívne, hladké a jednoduché. Kosím s dvoma batériami a vybiť sa mi ich nepodarilo ani po dvoch koseniach pozemku s rozlohou 300 m2. Ľahko nastaviteľná výška kosenia mi neustále uľahčuje prácu. Tiež ma prekvapila veľkosť zberného koša 70 l, do ktorého sa zmestila celá naša stará kosačka, takže sa nemusím zdržiavať otravnými zastávkami na vyprázdnenie koša.
Osobne by som uprednostnil iný materiál zberného koša, čo je teda asi jediná výčitka, ktorú momentálne mám.

Celkovo bola práca s kosačkou veľmi jednoduchá a pohodlná.

Overený zákazník Testuj.to Michal

Pridané: 21. septembra 2023

• Kvalita spracovania
  • Tichá prevádzka
  • Ovládanie
  • Výdrž batérie
  • Váha stroja

Kosačka AL-KO® AKU kosačka 46.2 Li SP COMFORT 36V je veľmi zaujímavý stroj. Z kladov by som vypichol tichý chod motora a kvalitné spracovanie podvozku, ktoré považujem za veľmi kvalitné. Nôž kosačky je tiež kvalitný, dobre kosí a veľmi dobre posiela trávu do zberného koša. Teraz zápory plast na nastavenie výšky za mňa dlho nevydrží z kovu by to bolo oveľa lepšie. Ďalším veľkým záporom je výdrž batérie 4Ah baktéria vydrží cca 150m2 a 5 Ah cca 200m2 na to, že je to kosačka od 400m2 do 700m2 takže plochu 400m2 nezvládne ani s pomocou 2 batérií. A hmotnosť je tiež dosť vysoká.

Overený zákazník Testuj.to Jana

Pridané: 19. septembra 2023

• Tichosť
  • Veľkosť záberu
  • Veľkosť koša
  • Rýchle nabíjanie

S kosačkou sme veľmi spokojní. Akumulátor sa nabíja veľmi rýchlo, kosili sme zatiaľ 2x (400m2 záhrada) a ešte sme ju nemuseli nabíjať.
Oceňujem veľký kôš a veľký záber kosačky, urýchľuje to čas kosenia
Je ľahká a krásne sa s ňou jazdí a vo výbave je aj mulčovací klin

AL-KO Drain 12000 Comfort 112826

AL-KO Drain 12000 Comfort 112826

Overený zákazník StavbaEU.sk Štefan

Pridané: 19. septembra 2023

Zakúpený v StavbaEU.sk

Cerpadlo je v pohode, cerpadluje, fayn dlhy kabel

AL-KO Premium 520 VSI-B 119948

AL-KO Premium 520 VSI-B 119948

Overený zákazník TPD.sk Overený zákazník

Pridané: 15. septembra 2023

Zakúpený v TPD.sk

• Kosačka bola dodaná s nefunkčným akumulátorom
  • Už 25 dní mám kosačku ako na výstave nedá sa používať, nedá sa odskúšať, nedá sa naštartovať bez akumulátora
  • Vzhľadom na cenu som očakával rýchlu reakciu a okamžité zaslanie novej baterky
  • Bohužiaľ nič také sa nestalo a už 25 dní čakám na vybavenie reklamácie
  • Hlavne že krabica výrobku bola oblepena páskou s textom "Výrobok bol pred odoslaním skontrolovany a odskúšaný"

Celé zle pri tejto cene 665€ neadekvátny čas čakania na akumulátor bez ktorého máte drahú kopu železa nepoužiteľnú od TPD

Zobrazujem 41 - 60 zo 500 recenzií 1 2 [ 3 ] 4 5...25