Recenzie AL-KO

AL-KO Premium 473 VS-B 123029

Overený zákazník Motozahrada.eu Overený zákazník

Pridané: 7. septembra 2023

Zakúpený v Motozahrada.eu

• Zatial som este kosacku nevyskusal, ale podla dobrych skusenosti s touto kosackov mojich susedov som si ju kupil.

Pridané: 6. septembra 2023

Zakúpený v HOBBY-Németh

• široký záber, nastaviteľná výška pokosu, mulčovanie
  • trocha ťažšia konštrukcia

AL-KO Premium 520 VSI-B 119948

Overený zákazník StavbaEU.sk Roman

Pridané: 3. septembra 2023

Zakúpený v StavbaEU.sk

• Elektronické štartovanie, široký záber, niekoľko polôh výšky kosenia...

Ak mi vydrží toľko, čo Al-ko pred ňou (11 rokov) budem maximálne spokojný.

Overený zákazník StavbaEU.sk Roman

Pridané: 3. septembra 2023

• Splnil svoj účel.
  • Bonus k objednávke.
AL-KO Comfort 51.0 SP-B Plus 119943

AL-KO Comfort 51.0 SP-B Plus 119943

Overený zákazník StavbaEU.sk Riko

Zakúpený v StavbaEU.sk

• Záber 51 cm, rýchlosť pojazdu je dobre nastavená, za kosačkou nebeháte,ale v k ľude idete.Pekne kosí.Štart je na prvý krát,prípadne na druhý krát.

Overený zákazník StavbaEU.sk Riko

Overený zákazník Testuj.to Michal

• Kvalita spracovania
  • Dizajn
  • Dobrá celková funkčnosť
  • Mohla by mať väčšiu výdrž batérie, ale na to sú určené modely vyššej triedy.
  • Systematickosť pohybu

Pri tejto kosačke ma ako prvá zaujala kvalita spracovania, ktorú hodnotím ako výbornú. Vzhľadom na to, že som nemal s prevádzkou robotickej kosačky skúsenosť a mierne som sa obával uvedenia kosačky do prevádzky bolo uvedenie do prevádzky veľmi jednoduché a to ako pochopenie systému, ovládanie aj vcelkurýchle a jednoduché umiestnenie obvodového drôtu.
Ďalším príjemným prekvapením je hluk. Kosačka môže vďaka veľmi nizkemu hluku kosiť v noci, v nedeľu no proste kedykoľvek a nikoho neobmedzuje svojim hlukom ktorý je uvádzaný ako 60dB. Podľa môjho názoru je to však oveľa menej.
Pohyb kosačky po kalibrácii a prvom spustení je síce chaotický asi ako pri prvých robotických vysávačoch ale ak kosačka jazdí pravidelne tak vždy všetko pokosí aj na členitej záhrade. Kosačka ďalej prekvapila vysokou obratnosťou a dobrou adhéziou k povrchu. Dokáže si naozaj poradiť aj s 30 % sklonom.
Ako nevýhodu vnímam vyššie ceny náhradných dielov a nutnosť "častejšej"výmeny nožov.
Celkovo však kosačku pre menšie pozemky odporúčam.

Solo by AL-KO 5210 SP-A 127450

Solo by AL-KO 5210 SP-A 127450

Overený zákazník BOEL simmonss

Pridané: 22. augusta 2023

(naposledy upravené 17. septembra 2023)

Zakúpený v BOEL

• Hladký chod motora
  • Ľahké štartovanie.
  • Ľahká manipulácia a používanie.
  • Prijateľná cena
  • Pri cca 15 cm hustom poraste sa motor ako keby "dusil". Radšej som pri hustejšej tráve nepoužíval pojazd.
  • Pri treťom kosení mi prestal fungovať pojazd. Vyskočila pružina, ale keďže je to v záruke a je tam zlý prístup - musím to odviezť na záručnú opravu. Z tohto som sklamaný.
AL-KO Classic 3.25 E 113257

AL-KO Classic 3.25 E 113257

Zakúpený v HOBBY-Németh

• ľahko a rýchlo zložená
  • na malý pozemok ideálna,

Overený zákazník Testuj.to Radko

Pridané: 17. augusta 2023

• Dizajn
  • Kvalita kosenia
  • Vynechané miesta v trávniku
  • Dokovacia stanica bez prístrešku

Po zakúpení robotickej kosačky Robolinho 350 som bol nadšený z možnosti mať krásne pokosený trávnik bez námahy. Avšak musím upozorniť na niekoľko dôležitých vecí. Pri inštalácii som si uvedomil, že dodržiavanie pokynov je kľúčové. Bez trpezlivosti a dôsledného dodržiavania návodu by som sa nedostal ďalej. Kosačka tiež občas vynecháva niektoré miesta na trávniku, čo ma prinútilo zvýšiť frekvenciu opakovania na dvakrát denne. Napriek tomu som si užil krásne pokosený trávnik a som si istý, že po ďalšom doladení sa výkon ešte zlepší. Vzhľad kosačky je moderný, jediné, čo na nej chýba, je svetielko, vďaka ktorému by bola vidieť v noci , že pracuje, pretože prevádzka je taká tichá, že som mal niekedy problém ju v záhrade spozorovať.

Overený zákazník Testuj.to Karol

Pridané: 16. augusta 2023

Zakúpený v Testuj.to

• Ticho pracuje , efektívne , bezpečné , rozsah výšky kosenia , pokosená tráva je hnojivo , dobre vyzerá , dobre kosí neprístupné miesta
  • Výdrž batérie

Kosačka je naozaj tichá , je úžasná na pravidelnú starostlivosť o trávnik , skvelá k rodinnému domu , kde šetrí čas ich majiteľov . Skvele kosí trávnik , zmestí sa pod naozaj nízke priestory . Odolné komponenty , inštalácia bola trochu komplikovaná , ale základná stanica sa nastaví rýchlo . Skvelá nastaviteľnosť kosenia , jemne pokosená tráva slúži ako skvelé hnojivo . Oceňujem veľkú bezpečnosť , ľudí , zvierat , vyhne sa všetkým prekážkam . Malou nevýhodou je pomerne rýchle vybíjanie .

AL-KO 473 SP-B Premium 123028

AL-KO 473 SP-B Premium 123028

Overený zákazník ROMERX Overený zákazník

Pridané: 16. augusta 2023

Zakúpený v ROMERX

• Značka al-ko je za záruka k spokojnosti
AL-KO BMP 14001 113793

AL-KO BMP 14001 113793

Pridané: 15. augusta 2023

(naposledy upravené 15. augusta 2023)

• Malé šikovné
  • Nové čerpadlo je nefunkčné, má výrobnú chybu. Kým mi ju opravia, končí sezóna polievania.
  • Odporúčam kupovať stroje u predajcov ktorí vykonávajú aj servis, tak to vyreklamujete jednoduchšie.

Overený zákazník Testuj.to Ester

Pridané: 11. augusta 2023

• efektívne pokosená záhrada
  • trávnik vyzerá skvele
  • mulčuje
  • tiché kosenie
  • riadi sa vašim vymedzením záhrady
  • bezúdržbová
  • náročnejšia inštalácia vodivostného kábla
  • na väčšom pozemku vychádza dvakrát denne

Robotická kosačka ROBOLINHO je určite skvelým záhradným pomocníkom, ktorého oceníte najmä počas horúcich letných dní. Robolinho je prekvapivo tichá a neruší, takže by nebol problém ani pri nedeľnom kosení na dedine. Nemá zberný systém, mulčuje, čo celý proces výrazne zjednodušuje. Inštalácia vymedzovacieho kábla je zdĺhavá a ak ste majiteľom členitejšieho pozemku s rozlohou nad 800 m2, nebude vám stačiť ani dodané množstvo vymedzovacieho kábla, avšak nie je problém si podobný kúpiť v hobby obchode. Naopak, množstvo plastových kolíkov na upevnenie kábla je dostatočné. Kosačka opustí dokovaciu stanicu až po úplnom nabití ( cca 1 hodina), čas kosenia trávnika zodpovedá opäť 1 h času, po ktorom sa kosačka sama dopraví späť na dobitie. Poradí si s nerovným terénom a miernym sklonom. Ideálna na častú letnú údržbu trávnika, pretože vyššie trávniky sú pre túto kosačku náročnejšie.
S kúpou sme maximálne spokojní a vrelo ju odporúčame.

Overený zákazník Testuj.to Iveta

Pridané: 10. augusta 2023

• Jednoduchosť
  • Rýchla inštalácia
  • Skvelé prepojenie s aplikáciou
  • Zabezpečenie kosačky PINom
  • Dlhší čas kalibrácie, ale všetko v poriadku

Dodanie bolo veľmi rýchle a obchod ma kontaktoval, aby zistil, či som k tejto kosačke pridal príslušenstvo, a zistili sme, že nie sú kompatibilné a nie je potrebné kupovať žiadnu ďalšiu nabíjačku, pretože všetko potrebné na prevádzku a používanie kosačky je v jednom. V návode je všetko jasne vysvetlené. Inštalovali sme podľa inštrukcií a kosačka funguje skvele.

Overený zákazník Testuj.to Bohuslav

Pridané: 9. augusta 2023

• nízka hlučnosť
  • rýchlosť
  • dizajn
  • aplikácia
  • trochu kostrbatý návod

Kosačka úplne splnila to, čo výrobca sľubuje v popise. Je tichá, zvládne aj náročné tvary trávnika, nabíjanie je rýchle. Aj vzhľad je decentný a jej pohyb po trávniku nijako neruší. Kosený záber by mohol byť širší a občas vzniknú nepokosené okraje, ale to je dosť na vrub tvaru a členitosti plochy. Aplikácia na ovládanie a nastavenie má ešte pomerne veľa múch, ale je dostačujúca na základné použitie.

Zobrazujem 61 - 80 zo 500 recenzií 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25